‘Anlamakta kuvvetlik çekiyor’: Alexa, Avrupa genelinde çöktü

RAM

New member
‘Anlamakta kuvvetlik çekiyor’: Alexa, Avrupa genelinde çöktü
Amazon tarafınca geliştirilen ve konut teknolojileri başta olmak üzere birden fazla alanda uzaktan talimatlar verilebilmesini sağlayan sesli asistan sistemi Alexa çöktü.

DownDetector’e bakılırsa, Alexa’daki çöküş İngiltere, Almanya, İtalya ve Fransa üzere avrupa ülkelerinde tesirli oldu.

Alexa’yı kullanmak isteyenler, “Özür dileriz, bir şeyler karşıt gitti” ikazıyla karşılaştı.

Kullanıcıların Alexa ilişkili aygıtları çevrimdışı görünüyor yahut sesli asistan ‘Şu anda anlamakta kuvvetlik çektiğini’ bildirdiği için istekleri fazlaca yavaş işliyor.

Sesli asistanlarının çalışmaması niçiniyle kendi alarmlarını kurmaya, hava durumunu denetim etmeye ve hatta ışıkları manuel olarak yakmaya ‘zorlanan’ kullanıcılar, ‘Taş periyoduna döndüklerinden’ bahsederek Twitter’a akın etti.

Alexa’nın çökmesiyle birlikte günlük muhtaçlıklarını kendileri karşılamak zorunda kalan kullanıcılar, toplumsal medyada şu paylaşımları yaptı:

“Alexa ile sorun yaşayan var mı? Hava durumunu denetim etmek için pencereden dışarı bakmak zorunda kaldım, rezillik.”

'Sorry, something went wrong'
Is anyone else having issues with their #Alexa?#alexadown
I had to look out the window to check the weather! The indignity of it all! pic.twitter.com/W6ARk5694a

— Brett Jackson (@brettsjackson) January 21, 2022

“Bir cins barbar üzere ışıkları elle yakmak zorunda kalıyorum.”

Having to turn my lights on manually like some kind of barbarian. #AlexaDown pic.twitter.com/J7YD3mi3l5

— Timothy J. Collins (@WarAndCake) January 21, 2022