‘Gezegenimizi koruyalım’ projesi ortakları Adıyaman’da buluştu

RAM

New member
‘Gezegenimizi koruyalım’ projesi ortakları Adıyaman’da buluştu
ADIYAMAN (İGFA) – Milletlerarası projelerde öncü olan etraf dostu Adıyaman Belediyesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ kapsamında ‘Saving Our Planet: Gezegenimizi Koruyalım’ isimli Avrupa Birliği projesi kapsamında yurt haricinden gelen konuklarını Adıyaman’da ağırladı.

Tarihi Tuz Hanı’nda Belediye Lideri Dr. Süleyman Kılınç’ın mesken sahipliğinde gerçekleştirilen programa Vali Mahmut Çuhadar, AK Parti Adıyaman Milletvekili İ. Halil Fırat, AK Parti Merkez İlçe Lideri Mustafa Alkayış, Kültür ve Turizm Vilayet Müdür Vekili Ahmet Günaydın, Aile ve Toplumsal Siyasetler Vilayet Müdürü Fehmi Çelik, proje ortakları olan Almanya ve Yunanistan’dan konuklar ile projeden yararlanan engelli vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Lider Kılınç, daha evvel proje kapsamında Almanya’ya giderek ortaklarla yaptığı görüşmenin Türkiye ayağını gerçekleştirdiklerini söyleyerek, proje hakkında şu ayrıntıları verdi: “Projenin direkt kümesi sıklıkla genç ve toplu hizmetlere erişimi kısıtlı fizikî engelli vatandaşlarımızdır. Emeli ise etrafın korunması ve iklim değişikliğiyle uğraş, dijital marifet geliştirme, erişilebilirliği uygunlaştırmak ve etrafın korunmasına katkı sunmaktır. Bunun yanında, yeni öğrenme ve öğretme biçimleri ve yaklaşımları geliştirmek ve uygulamak, vatandaşların etrafın korunması ile ilgili konularda farkındalık oluşturma ve vatandaşların etrafa olan olumsuz tesirini azaltmayı amaçlayan projemiz çok verimli geçti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

“ADIYAMAN BELEDİYESİNİ TEBRİK EDİYORUM”

Vali Mahmut Çuhadar ise bu biçimde manalı projelerle kente, ülkeye ve dünyaya karşı büyük bir sorumluluk örneği sergileyen Belediyemize teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “‘Gezegenimizi Kurtaralım’ projesinin ana fikri pek ilgi cazibeli. Bu proje, her insanın etraf alışkanlıkları ve hayat stili hakkında daha fazla düşünmesini sağlıyor. İklim değişikliği ve global ısınma üzere ömrümüzde kıymetli tesirler bırakacak olan mevzular hakkında farkındalık oluşturan bu projenin en büyük ayağında engelli, vatandaşlarımızın bulunması da ayrıyeten manalı bir durum. bu biçimde manalı projelerin her vakit ortasında olan Adıyaman Belediye Liderimiz nezdinde tüm belediye yetkililerini ve emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Konuşmaların akabinde protokol üyeleri proje eğitimlerine katılan eğitmenlere ve kursiyerlere iştirak dokümanı takdim ederek, toplu fotoğraf çektirdi.

ALMAN VE YUNAN MİSFİRLER ADIYAMAN’A HAYRAN KALDI

Daha evvel Almanya’da gerçekleştirilen ulus ötesi proje toplantısının ikincisi için geldikleri Adıyaman’da düzenlenen program sonunda Belediye Lideri Dr. Süleyman Kılınç’ı makamında ziyaret eden Alman ve Yunan konuklar, Adıyaman’a olan hayranlıklarını lisana getirdiler.

Misafirler burada yaptığı konuşmada, “Türkiye, Almanya ve Yunanistan ülkelerindeki istekli kümeler içinde faal bir işbirliği ve irtibat ağı kurulmasını sağlayan Gezegenimizi Koruyalım projesi kapsamında geldiğimiz Adıyaman’a hayran kaldık. Tarihi, tabiatı, kültürü ve en kıymetlisi de misafirperverliğiyle süper bir yer olan Adıyaman’ın bu zenginliklerini ülkemize döndüğümüzde de anlatacağız. Bu hoş misafirperverlik için Belediye Lideri Dr. Süleyman Kılınç’a ve öbür arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Kılınç ise Müracaat sahibi Brainymotion AG-Almanya olan ve kısa ismi SaveourPLA.net olarak belirlenen ve Türkiye’den Adıyaman Belediyesi ile bir arada Yunanistan’dan K.MiliosAndSia OE’nin iştirakinde uygulanan proje kapsamında Adıyaman’da ağırladıkları konuklarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, konuklarına kente has çeşitli armağanlar takdim etti.