Kocaeli’de stajyer itfaiyecilere sıkı eğitim

RAM

New member
Kocaeli’de stajyer itfaiyecilere sıkı eğitim
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde staj yapan öğrenciler aldıkları eğitimle mesleksel marifetlerini geliştiriyor.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara sunduğu hizmetlerin yanında, tahsil ömrünü sürdüren öğrencilerimizin de mesleksel hünerlerini artırmaya yönelik eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda İtfaiye bünyesinde staj yapan öğrencilere eğitim veriliyor.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde staj yapan öğrenciler, gerçeğine uygun simülatörler vasıtasıyla hem mesleksel ayrıntılarını pekiştiriyor tıpkı vakitte mesleksel ayrıntılarını daha da artırıyor. Çalışmalar Tedbire ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Ünitesi KOBİTEM’in uzman işçisi tarafınca üst seviye güvenlikli olarak yürütülüyor.

Üniversitelerin bünyesinde yer alan 4 yıllık Afet İdaresi ve Acil Yardım, 2 yıllık İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İş Sıhhati ve İş Güvenliği kısımlarında okuyan öğrenciler, mesleksel stajlarını bu hizmet kollarında faaliyet gösteren ünitelerde gerçekleştiriyor. Bu kapsamda stajyer itfaiyeciler, KOBİTEM bünyesinde tüm faaliyetlere etkin iştirak sağlayarak hünerlerini geliştiriyorlar.

KORUYUCU DONANIM VE UYGULAMA

Stajyerler, eğitim merkezinin simülatörlerinde, ağır dumanın bulunduğu etkin yangın ortamında giriş ve söndürme maharetleri geliştirme imkanı buldu. Eğitim öncesinde şahsi Esirgeyici Donanım hakkında teorik ve pratik bilgi aktarılan öğrenciler, uygulamalardaki başarılarıyla göz doldurdu. İtfaiye hizmet binası ardında yer alan ve bir daha düzenlenen İtfaiye Eğitim Merkezinde, uygulamalı mesleksel eğitimler veriliyor.