Tahttaki 70. yılı için düzenlenen merasime katılamayan Kraliçe 2. Elizabeth halkı hologramla selamladı

RAM

New member
Tahttaki 70. yılı için düzenlenen merasime katılamayan Kraliçe 2. Elizabeth halkı hologramla selamladı
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in tahttaki 70. yıl dönümü için düzenlenen 4 günlük Platin Jubile kutlamaları bitmiş oldu. Kutlamaların son günü renkli imgelere sahne olurken, Kraliçe Elizabeth’in hologramı kutlamalara damga vurdu.

Kraliçe Elizabeth, sıhhat meseleleri niçiniyle Platin Jubile çerçevesinde yapılan biroldukca aktifliğe katılamazken, Kraliçe’nin hologramı merasim alayı eşliğinde Buckingham Sarayı’na giden 260 yıllık altın faytondan halkı selamladı. Kraliçe Elizabeth’in 1953’teki taç giyme merasimi sırasında çekilen imajlar ile oluşturulan hologram gorenleri şaşkına çevirirken, merasim alayı Kraliçe Elizabeth’in 1953’te taç giyme merasimine gittiği misal bir yolu izledi.

Altın faytonun Buckingham Sarayı’na varmasının akabinde 96 yaşındaki Kraliçe Elizabeth, sarayın balkonuna çıkarak halkı selamladı. Kraliçe’nin yanından kraliyet ailesi üyelerinden Galler Prensi Charles ve Cornwall Düşesi Camilla, Cambridge Dükü Prens William ile Cambridge Düşesi Kate Middleton ve çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis yer aldı.

Tahttaki 70. yılı için düzenlenen törene katılamayan Kraliçe 2. Elizabeth, halkı 1953'teki taç giyme töreni sırasında çekilen görüntülerden oluşturulan hologramıyla selamladıhttps://t.co/MPWLrYbSDv pic.twitter.com/9zC2YJEgBq

— Sputnik Türkiye (@sputnik_TR) June 5, 2022

Kraliçe’den halka teşekkür

Kraliçe Elizabeth yayınladığı yazılı açıklama ile halka teşekkür etti. Tahttaki 70 yılın bir birinci olduğuna değinilen açıklamada, “Kraliçeniz olarak 70. yılı nasıl kutlayacağınıza gelince, takip edilecek bir rehber kitap yok. Bu sahiden bir birinci. Lakin bu kadar epeyce insanın platin yıldönümümü kutlamak için sokaklara çıkması beni onurlandırdı ve derinden etkiledi. Her aktifliğe şahsen katılmamış olsam da kalbim hepinizle ve ailemin dayanağıyla elimden gelen en uygun biçimde size hizmet etmeye kararlıyım. Son günlerde fazlaca besbelli olan nezaket, sevinç ve akrabalıktan ilham aldım ve umarım bu yenilenen beraberlik duygusu uzun yıllar boyunca hissedilir. Düzgün dilekleriniz ve bu keyifli kutlamalarda oynadığınız rol için hepinize en içten teşekkürlerimi sunuyorum” denildi.