Karşıyaka Belediyesi, Ekrem Güçsav’ın ismini parka verdi

RAM

New member
Karşıyaka Belediyesi, Ekrem Güçsav’ın ismini parka verdi
İZMİR (İGFA) – “Küçük bir parkın açılışını büyük bir yürekle yapıyoruz” diyen Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, konuşmasında şunları kaydetti: “Ekrem Güçsav, on binlerce dönüm arazi üzerine kurulmuş parklara ve ormanlara ismi verilse bunu ziyadesiyle hak etmiş bir insan. Lakin burada biz asla alanın büyüklüğünden bahsetmiyoruz, mananın büyüklüğünden bahsediyoruz. Bu manası hayatı boyunca Karşıyaka’ya ve Kaf Sin Kaf’a verdiği hizmetle ispat etmiş bir bedelli büyüğümüzü, bugün onunla bir arada Karşıyaka’da bir alanda sonsuza kadar yaşatmak için bir ortadayız. Bunun manasını kavrayabilmek lazım. Karşıyaka bugün Türkiye’nin en uygar, en çağdaş, eğitim seviyesiyle ve duruşuyla en saygın insanların yaşadığı yer olduğunun farkına varmak lazım. Karşıyakalı olmanın, Karşıyaka’nın her bir karış toprağının kıymetini bilmek lazım. Tarihinde, kurulduğu günden bugüne kadar kentine, kulübüne, taşına toprağına emek vermiş insanlara karşı her vakit vefa duygusu ile yaşamak; yeri ve vakti geldiğinde de gerekeni yapmak lazım. Karşıyakalı olmaktan gurur duyuyoruz. Kentimizin duruşuyla gurur duyuyoruz. Bugün bu gururla buradayız, bir ortadayız. Bu gururu hepinizin ortasında hissettiğinden hayli eminim. Onun için sizlere epeyce teşekkür ediyorum. Ekrem ağabeyimiz, Karşıyaka Lisesi’nde kaleciliğe başlayıp A ekibe yükselen, nazaranv yaptığı mühlet ortasında efsane bir kaleci ve atlet olarak Karşıyaka’ya hizmet eden, bizlere gururlar yaşatan fazlaca kıymetli bir büyüğümüzdür. Onunla birlikte geçmişten bugüne Karşıyaka’ya ve Kaf Sin Kaf’a hizmet vermiş herkese farklı başka teşekkür ediyor, kaybettiğimiz büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Büyük Karşıyakalı

Karşıyaka vefasının kentin her sokağına ve parkına yansıdığını vurgulayan Lider Tugay “Her kent yetiştirdiği pahalarla ve onlara karşı gösterdiği itina ve ehemmiyetle pahalanır. Karşıyaka bu manada hayli özel bir yere sahiptir. Çabucak her sokağımızda, parkımızda, alanımızda bir kıymetimizin ismi vardır. Biz bununla haklı olarak övünüyoruz. Ekrem Güçsav, sırf sporculuğuyla ve yöneticiliğiyle değil, yakında açılacak kulüp müzemizin kuruluşuna öncülük eden büyüklerimizden biri olarak da ne kadar büyük Karşıyakalı olduğunu hepimize ispatlamıştır. Bu parka gelen her Karşıyakalı, bilhassa de her Karşıyakalı genç, ne kadar büyük bir mirasa sahip olduğunu Ekrem Güçsav’ı tanıdıkça daha düzgün anlayacaktır. Kıymetli büyüğümüze ve ailesine sevgilerimi, hürmetlerimi sunuyorum. Ekrem Güçsav Parkımızı hemşerilerimizin itinasına, hürmetine ve müdafaa titizliğine emanet ediyorum” dedi.

“Beni Karşıyaka Kulübü Okuttu”

Karşıyaka Spor Kulübü’nün unutulmaz kalecisi Ekrem Güçsav ise “Sayın Belediye Liderimiz teveccüh gösterdi, Ahmet Diker kardeşim de fazlaca efor sarf etti. Kendilerine hayli teşekkür ediyorum. Karşıyaka o kadar büyük bir kulüp ki bizler fakat onun isimsiz neferleri olabiliriz. 10-12 yıldır sevgili dostum Bülent Zeren ile birlikte Karşıyaka Spor Kulübü’nün kaybolan pahalarını bulmak için gayret ettik ve hayli hoş nesneler biriktirdik. Müzeyi açtığımızda da goreceksiniz; Karşıyaka yalnızca bir futbol kulübü değil. Kürekçisinden su topçusuna, Avrupa şampiyonalarına giden, dünya şampiyonu olan güreşçileri, olimpiyata katılan Semra Aksu üzere atletleri, Ayhan Öngen üzere Karşıyaka spor tarihine geçmiş kaç adamları nazaranceksiniz. Bana kimi vakit soruyorlar, ‘Sen bu futbolcuyu tanıyor musun?’ diye. Ben 9 yaşındayken o adamı görmüşüm. Sen onu gazetede görüyorsun. O adamlar bize eldivenlerini verdi, ayakkabılarını verdi, cebimize para koydu. Karşıyaka Kulübü beni 9 sene okuttu. Ben Karşıyaka Kulübü’ne ölünceye kadar borcumu ödersem ne memnun bana. Bizi adam etti. Ahmet Diker’e dedim ki, ‘O tabelaya fazla bir şey yazmana gerek yok. Yalnızca Karşıyaka Spor Kulübü tarafınca eğitim sağlanmış kaleci Ekrem yazarsan benim için kâfi.’ Herkese hürmetler sunuyorum, teşekkür ediyorum” diye konuştu.