Arnold Schwarzenegger’den Aşı Zıtlarına: “Sen Bir Ahmaksın”

A

admin

Guest
Arnold Schwarzenegger’den Aşı Zıtlarına: “Sen Bir Ahmaksın”
Ünlü aktör Arnold Schwarzenegger, şahsi özgürlük ismine COVID tedbirlerini çiğnemeye yahut aşı olmamaya kararlı beşerler için yavuz kelamlar sarf etti: “Sen bir ahmaksın.

Arnold, bu iletisi kuvvetli Delta varyantı ile güçlenen COVID-19’un yakın vakitte bir daha canlanmasından bahsetmiş olduğu dört dakikalık bir Instagram görüntüsü aracılığıyla iletti. Salgını yenmek için “bir ortaya gelme” ruhuyla, yüz maskeleri üzere COVID-19 tedbirlerini hiçe sayan insanları, körü körüne şahsi özgürlük arayışlarının diğerlerini riske atabileceğini savunarak eleştirdi.

Schwarzenegger “Her vakit ‘Ah, benim prensiplerime bakılırsa burası özgür bir ülke ve benim maske takmama özgürlüğüm var’ demektense bir ortaya gelmeliyiz. Evet, maske takmama özgürlüğün var, lakin… maske takmadığın için salaksın zira çevrendeki diğer insanları müdafaan gerekiyor” dedi. Aktör, kelamlarına şu biçimde devam etti: “Ortada bir virüs var. İnsanları öldürüyor ve bunu önlememizin tek yolu aşı olmak, maske takmak, toplumsal arayı korumak, daima el yıkamak. Tek yapmamamız gerekense şu: ‘Özgürlüğüm. burada engelleniyor” diye düşünmek. Hayır. Özgürlüğünü boş ver. Zira özgürlükle bir arada yükümlülükler ve sorumluluklar da gelir… Diğerlerine bulaştırdığın vakit, işte bu biçimde iş ciddileşiyor.

Konuşmanın devamı daha da değişik: “‘Kimse bana bu trafik ışığında duracağımı söyleyemez… Çabucak geçip gideceğim’ diyemezsiniz. daha sonra oburunu öldürürsün, bu biçimde bu seni ilgilendirir.

Arnold, uzmanlara güvenme konusunda bu yılın başlarındaki tavsiyesini de bir dahaledi. Schwarzenegger, şayet kas geliştirmeyi öğrenmek istiyorsanız, onu dinlemeniz gerektiğini söylüyor (çünkü bu hususta bir uzman sayılabilir). birebir vakitte, virüs ve aşı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bilim erkeklerinı dinleyin diyor: “Ben kas geliştirme konusunda bir uzmanım… Kaslar hakkında benden daha fazla şey bilen kimse yok zira bu mevzuyu 50 yıldır araştırıyorum. Ve birebiri virüs için de geçerli… Her yıl bu mevzuyu inceleyen uzmanlar var. Dr Fauci üzere; muhtemelen tüm hayatı boyunca bu işin ortasındaydı… niye bu biçimde birine inanmıyorsunuz? Onlara inanıyorum ve ben onları takip ediyorum.

Schwarzenegger “Burada kimseyi kötülemek istemiyorum,” diye devam diyor ve ekliyor: “Fakat yalnızca herkese söylemek istedim, bir arada çalışalım ve savaşmayı bırakalım zira ortada bir virüs var ve aşı olmak [ve] maske takmak daha âlâ.