CISL, Sbarra: “İş Yasası büyük reform, 18. maddenin restorasyonuna hayır”

Muqe

New member
MİLANO – CISL, Anayasayı ortadan kaldırmayı amaçlayan CGIL referandum girişimini reddediyor İş Yasası. CISL genel sekreteri Luigi Sbarra, birliğin Ulusal Meclisi oturum aralarında, restorasyona ilişkin CGIL referandum önerisiyle ilgili olarak “İş Yasası, boşlukları olmayan ama aynı zamanda kesinlikle olumlu yönleri olan büyük bir reformdu” dedi. Madde 18. “Sosyal güvenlik ağlarının genişletilmesine ve genişletilmesine yardımcı oldu, boş istifa uygulamalarına karşı çıktı, Naspi dönemini uzattı, aktif işgücü politikalarına yatırım yaptı, proje sözleşmelerini ortadan kaldırdı, sahte serbest meslek ve stajyerlik ile mücadele etti” Bunun için “her şeyi bir araya toplamak yanlıştır, 18. maddenin anakronik bayrağını yükseltmek yanlıştır” diye ekledi Sbarra, “Esas itibarıyla aynı fikirde olmadığımızı düşünsek bile diğer sendikaların girişimlerine saygı duyuyoruz”. CISL lideri tekrar söyledi.

cgil ve uil'in gösterimi

Ölümlere karşı sokaklardayız. Grev, üye sayısı yüksek: “Yeter, artık iş cinayeti suçuna ihtiyacımız var”

kaydeden Azzurra Giorgi

13 Nisan 2024

Sbarra, “Bugün çalışma ortamlarındaki insanlar için elde etmemiz gereken gerçek korumaya eğitim deniyor, becerilere yatırım deniyor, öğrenmeye, bilgiye yatırım yapılıyor: günümüzün asıl sorunu bu”, diye açıkladı.