İzmir Karabağlar’da eğitime paklık dayanağı

RAM

New member
İzmir Karabağlar’da eğitime paklık dayanağı
İZMİR (İGFA) – Karabağlar Belediyesi bünyesindeki Paklık İşleri Müdürlüğü takımları, ilçedeki birinci ve orta dereceli okulların bahçelerini detaylı biçimde temizliyor.

Bu kapsamda okul bahçeleri elle ve süpürge araçlarıyla süpürülüyor. Araçların hareket yapabileceği geniş okul bahçeleri ise tankerle yıkanıyor.

Çalışmalar okulların yeni eğitim öğretim periyoduna başlayacağı pazartesi günündilk evvel tamamlanacak.

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, eğitime dayanakların epeyce boyutlu olarak sürdüğünü vurgulayarak, “Bahçe temizliklerinin yanı sıra, ilçemizde bakıma muhtaçlık duyan okulların tadilatları, bakım ve badanaları için de yakında ihaleye çıkıyoruz. Amacımız, geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın sağlıklı ve inançlı bir ortamda eğitim almaları. Kimin nazaranv alanına girdiğine bakmaksızın, eğitimi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Selvitopu, öğrencileri fiyatsız olarak lise ve üniversiteye hazırlayan Karabağlar Belediyesi Toplumsal Aktiflik Merkezi’nin (KARBEM) çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini belirterek, bu yıl birinci sefer okula başlayan miniklere “Eğitim Kart” dağıtacaklarını da söylemiş oldu.