LGS kurs merkezlerinde sıcak yemek hizmeti

RAM

New member
LGS kurs merkezlerinde sıcak yemek hizmeti
MERSİN (İGFA) – 5, 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik kurs hizmeti verilen merkezlerde sabahları derse gelen öğrenciler, öğlenden daha sonra da okullarına gidiyor. vakit içinde yarışan öğrenciler, kurs merkezinin sunduğu öğlen yemeği hizmeti yardımıyla meskenlerine gidip yemek zorunda kalmadıkları üzere, okulda da para harcamak zorunda kalmıyor. Hem vakit içinderı tıpkı vakitte paraları cebinde kalan öğrenciler, sağlıklı sıcak yemek yiyerek okullarının yolunu tutuyor.

“Öğrencilerimiz yemeklerini yedikten daha sonra okullarına gidecek”

Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, “LGS Kurs Merkezlerimizden faydalan öğrencilerimizin, öğledilk evvel bizlerden aldığı dersler daha sonrası konuta gidip yemek yemelerinin, daha sonrasında okullarına yetişmelerinde problem yarattığını gözlemledik. Bu öğrencilerimizin ya yemek yemeden okullarına gittiklerini, ya da aperatif geçiştirdiklerini gördük. Aşhane’deki besin mühendislerimizle birlikte bir menü hazırladık. Burada bizler öğrencilerimizin hem fizikî gelişmenine, birebir vakitte bilişsel gelişmenine uygun bir katkı sunmak istiyoruz. Bundan bu biçimde, tüm LGS Kurs Merkezlerimizden faydalanan öğrencilerimiz evvel derslerini alacaklar, akabinde fiyatsız öğlen yemeklerini yiyecekler ve biz onları bu türlü okullarına uğurlayacağız. Kurs merkezlerimizde LGS’ye hazırlanan yüzlerce öğrencimiz bu hizmetimizden faydalanacak” dedi.

“Kantinler hayli değerli. Bir simit alıyordum, doymuyordum”

Nupelda Kardelen Turhan, Büyükşehir Belediyesi’nin kurs merkezini epeyce sevdiğini, yemekleri de hayli beğendiğini söyleyerek, “Bu kursu epey seviyorum. Dersimiz saat 11.20’de bitiyor. daha sonra yemekhaneye geliyor ve yemek yiyoruz. Yemekler fazlaca hoş. Meskenden direkt okula gidiyor ve yemek götüremiyordum. Fazla bir şey de alamıyordum. Bir simit alıyordum, doymuyordum. Artık yemeğimi kurs merkezinde yiyorum” dedi.

Şirin Altunç, hem kurs merkezinden birebir vakitte yemek hizmetinden hayli mutlu olduğunu anlatarak, “Ben bu kursa 5. sınıftan beri geliyorum. Kursumuz ve öğretmenlerimiz epeyce uygun. Eğlenceli bir biçimde ders anlatıyorlar. Yemekler fazlaca lezzetli. Annem konutta yemek yapmak zorunda kalmıyor. Bence bu kursa herkes gelmeli. Meskene gidiyordum, yemeğimi yiyordum, kıyafetlerimi giyiyordum sıradan zorlanıyordum. Ancak artık burada yemek olduğu için, okuluma daha kolay gidebiliyorum” dedi.

“Okula karnımız tok bir biçimde gidiyoruz”

Pelin Sevgibaşı, meskene gitmeye gerek kalmadan kurs bitiminde servisle direkt okula gittiğini belirterek, “Yemekler fazlaca hoş. Kurs da fazlaca hoş. Öğretmenlerimiz de epeyce âlâ ders anlatıyorlar. Yemekler doyuruyor. Çıkışta aç kalmıyoruz. Direkt servise gidiyordum. Kantin meblağları epey değerli. Hamburger 20 lira, tost 18 lira. Teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Sarya Atilla, “Vahap Amca bu kursu bizim için açtı. Burayı epey sevdim, epeyce memnunum. Arkadaşlarımı fazlaca seviyorum. Öğretmenlerimiz bize fazlaca ilgi gösteriyor. Dersler ortası aktiflik, oyun, deney yapıyoruz. Yemekler de epey hoş. Hiç kaygımız kalmıyor. Tok biçimde okula gidiyorum ve epeyce hoş bir şey” diye konuştu.

“Öğle vakti yemekle okul içinde hayli zorlanıyorduk”

Kursta birinci günü olan Robert Akgül, “Yemekler hayli hoş olmuş. Her şey hoştu, hocalar fazlaca yeterliydi. Dersleri fazlaca güzel anlatıyorlar. Öğlen vakti meskende yemek yemiyorum, direkt çıkıyordum. Kantinden bir şeyler alıyordum, lakin artık daha âlâ oldu. Aç kalmadan okuluma gideceğim, epeyce yeterli bence” derken, Ege Akkum ise “Gerçekten yemekler hoş. Kantinlerin fiyatları epey değerli. Burada fiyatsız yemek yiyoruz. Okula aç gitmiyorum, karnımızı burada doyuruyoruz” diye konuştu.

Muhammet Buyruk Deniz, “Okula giderken daima aç oluyordum. Kantin epey kıymetli. Fakat buradaki yemekler hem epeyce hoş, hem parasız, birebir vakitte çeşit çeşit geliyor. Çok doyurucu” dedi.

“Büyükşehir, çocuklarımızın her muhtaçlığını düşünüyor”

Öğrencilerinden Ege Akkum’un annesi Hülya Akkum, eğitim takviyesinden epey mutlu olduklarını anlatarak, “Özellikle maddi manada, çocuklarımızın eğitimi açısından kusursuz bir şey olduğunu düşünüyorum” dedi.Akkum, yemek hizmeti ile ilgili ise “Bundan da fazlaca mutluyum. Çocuğum beğenerek yiyor, lezzetli olduğunu söylüyor. Genelde meskende fazla bir şeyler yemiyor, lakin burada kalabalıkta çocuklarla birlikte yemeğini çok hoş yiyor” ifadelerine yer verdi.

Robert Akgül’ün annesi Silva Akgül, “Yemek için fazlaca sevindim. Zira vakit kısıtlamasından nasıl ayarlayacağımızı düşünemediğimiz için, bu hususta epey teşekkür ediyoruz Liderimize. Ekonomik şartlar maalesef epey makus. Zorda kaldığımız vakit içinder oluyor natürel ki. Bunda da takviyesini esirgemeyen belediyemiz sağ olsun” dedi.

5. sınıf öğrencisi Hasan Yiğit’in annesi Hatice Zararsız da “Buraya dün başladık ve hiç beklemediğimiz bir sürprizle karşılaştık. Öğle yemeğini de vereceklerini söylemiş olduler ve nitekim o taraftan çok şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Bizim için fazlaca büyük bir artı oldu. Şu anda kırtasiye masrafları, okul masrafları o kadar arttı ki, çocuğunuza harçlık verirken bile yetişmiyor. Bize bunu sundukları için epey teşekkür ederiz” diye konuştu.