15 yaşındaki çocuk, Nevada Üniversitesi’nden dereceyle mezun oldu

RAM

New member
15 yaşındaki çocuk, Nevada Üniversitesi’nden dereceyle mezun oldu
ABD‘de Jack Rico isimli 15 yaşındaki öğrenci, Las Vegas’taki Nevada Üniversitesi’nin Tarih kısmından 3.78 not ortalaması ile mezun oldu.

Okulun Facebook sayfasında yapılan paylaşımda Jack, ‘UNLV’nin en genç mezunlarından biri’ olarak anıldı.

15-year-old graduates with bachelor's degree from University of Nevada, Las Vegas https://t.co/ugLQeC8fiM pic.twitter.com/EYBlrruu5U

— New York Post (@nypost) December 30, 2021

Jack’in annesi Ru Andrade, Fox News’e verdiği demeçte “Bu seyahatte onun yanında olmak fazlaca şaşırtıcıydı. Beynine epey fazla ilgi gösterdiğini biliyorum. Açıkçası onunla gurur duyuyoruz zira istediği buydu. Bence o en tatlı çocuk. Bir kere bile başı belaya girmedi. Otizmli bir kız kardeşi var ve onunla harikalar” dedi.

Andrade, Jack’e 4 yıl konutta eğitim verdiğini ve 11 yaşına geldiğinde, bilmediği ayrıntıları ona öğretmek için çaba ettiğini söyleyerek, “Sahip olduğum her şeyi verdim. O benden daha akıllıydı” sözlerini kullandı.

Anne Andrade, Fullerton Koleji’nin bir K-12 briç programı sunduğunu öğrenmişti. Jack, yerleştirme imtihanını geçti ve liseye gitmek yerine üniversite seviyesindeki derslere kaydoldu. 2 yıl ortasında, tarih, toplumsal davranış, sanat ve toplumsal bilimler alanlarında birer tane olmak üzere 4 önlisans derecesi aldı.

Haziran 2020’de lisans eğitimini tamamlamak için UNLV’de derslere başlayan Jack, bu yıl 14 Aralık’ta mezun oldu.

Andrade, Jack’in yüksek lisans derecesini almayı planladığını, fakat yarıyıl tatili müsaadesini, kuzenleri ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek ve görüntü oyunları oynamak için aldığını söylemiş oldu.

Öte yandan Jack, hangi alanda uzmanlaşacağından emin değil. Fakat annesi, gözünü kodlamayı öğrenmeye ve İspanyolca’yı akıcı hale getirmeye diktiğini söylüyor.

Anne Andrade, “Jack’in emin olduğu bir meslek planı yok lakin hayatının geri kalanında kız kardeşine bakabilmesi için ona gereğince para kazandıracak bir yol istiyor. Bu onun planı ve motivasyonu” diye ekledi.