Kocaeli’de Lider Büyükakın’dan ’emanet’ vurgusu

RAM

New member
Kocaeli’de Lider Büyükakın’dan ’emanet’ vurgusu
KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Zabıta Teşkilatı’nın 196. kuruluş yıl dönümü niçiniyle düzenlenen programda kent genelinde bakılırsav yapan zabıta çalışanıyla bir ortaya geldi.

Antikkapı Restoran’da düzenlenen programda konuşan Lider Büyükakın, belediye olarak emaneti millet ismine koruma ettiklerini söylemiş oldu.

Programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Uysal, Bem-Bir-Sen Genel Lideri Levent Uslu, Bem-Bir-Sen Kocaeli Şube Lideri Faruk Zihni, Zabıta Daire Lideri Arif Usta, Zabıta Teşkilatı Federasyonu Lideri Abdurrahman Karabudak, Kocaeli AFAD Vilayet Müdürü Mehmet Emin Koçan, zabıta amirleri ve memurlar katıldı.

Konuşmasında ‘emanet’ vurgusu yaparak, “Benim yerime sizler alandasınız, bu emaneti gözeten sizsiniz. Bendeki vebal sizlere nezaret etmedir, sizdeki vebal ise alandaki emaneti görüp gözetmedir” diyen Lider Büyükakın, kelamlarına şöyleki devam etti; “Belediye ile ilgili merkeze yerleşecek en değerli söz nedir dendiğinde ben emanettir diyorum. Belediyenin eski ismi şehremaneti, belediye liderin eski ismi şehrülemin, Peygamber Efendimizin sıfatı Muhammedül Emin. Öbür kelama gerek var mı? Pekala, bir belediye lideri emanetini kimler aracılığıyla koruma etmeye çalışır, yani korumayı kim yapar? Kurulduğu zamanki ismiyle ihtisap erleri denen zabıtalar yapar. Siz bizim ismimize nezaret ederseniz emanete. Emanet epey ağır bir yüktür.”