Nevşehir Belediyesi’nden özel konser

RAM

New member
Nevşehir Belediyesi’nden özel konser
Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
3 Aralık Dünya Engelliler Günü ötürüsıyla Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki Özel Beşerler Eğitim Merkezi tarafınca Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde müzik şöleni düzenlendi.

Programın açılışında konuşan Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, engellilerin önlerindeki mahzurları kaldırdıkça spordan eğitime, sanattan bilime muvaffakiyetlerinin her geçen gün katlanarak arttığına şahit olduklarını belirterek, “Bütün mahzurların sevgi, hürmet, empati ve dayanışmayla aşılacağına inanıyorum. Bu bağlamda da engelli kardeşlerimizin toplumsal hayatta faal formda yer alabilen bağımsız bireyler olmaları için özveriyle çalışıyoruz. Engelli insanlarımızın hayata iştiraki konusunda yapılan çalışmalar, engelli kardeşlerimize karşı hassasiyetimizin bir göstergesidir. Bunu yalnızca bakılırsavimiz olduğu için değil, beşere düşen bir sorumluluk olduğunu için de yapıyoruz. Çok şükür 20 yıldır Ak Parti tüm Türkiye’ye toplumsal devlet nedir?, toplumsal devlet çalışırsa halk nasıl keyifli olur gösterdi. Bizlerde devletimiz ve önderimizin müsaadeden giderek toplumsal belediyecilik manasında kentimize yakışır hizmetler yapıyoruz. Nevşehir Belediyesi olarak her vakit kentimizde engelli kardeşlerimize olumlu ayrımcılık uyguluyor, onların rahatı ve huzuru için efor gösteriyoruz. Bizler özel insanlarımızın ailelerinin karşılaştıkları zorlukları fazlaca güzel biliyoruz. Bir nebze de olsa onlara yardımımız oluyorsa ne memnun bizlere. İmkânlarımız ölçüsünde özel insanlarımız ve onların değerli aileleri için çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ise, “Toplumumuzun özel insanları olan engelli vatandaşlarımızın toplumsal devlet anlayışı gereği muhtaçlıklarını karşılamak bizlerin öncelikli nazaranvidir. Özel insanlarımızı ötekileştiren, toplumdan uzaklaştıran değil, kardeşlerimizi toplumun değerli pahaları haline daima birlikte getirdik. Engelli kardeşlerimizin maddi ve manevi muhtaçlıklarını maddelerle garanti altına alarak toplumsal bir ıslahat gerçekleştirdik. Daima bir arada el ele vererek toplumsal şuurumuzu ve ilgimizi artırarak bizlerin de birer engelli adayı olduğumuzu unutmayarak sorumlu bir biçimde hareket etmeliyiz. Konutta bakım hizmetleri ile ailelerimize ve engelli kardeşlerimize her daim dayanak olmaya çalıştık. Toplumumuzun en kıymetli sorunlarından biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili konulardaki hassaslığın artmasına vesile olması dileğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü´nü kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı, ailelerini sevgiyle hürmetle ve kardeşlik hisleriyle selamlıyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Özel Beşerler Eğitim Merkezi öğrencilerinin sunduğu dans, zeybek ve halk oyunları gösterisi ile müzik dinletisi büyük ilgiyle izlendi.

YanıtlaYönlendir