Pensilvanya’da Ida Kasırgası niçiniyle 376 yol ulaşıma kapandı

RAM

New member
Pensilvanya’da Ida Kasırgası niçiniyle 376 yol ulaşıma kapandı
ABD’de Ida Kasırgası’nın tesirli olduğu New York, New Jersey ve Pensilvanya’da şiddetli yağışlar kararı meydana gelen sel felaketinde şu ana kadar 14 kişi hayatını kaybetti. Pennsylvania Acil Durum İdare Ajansı Müdürü Randy Padfield yaptığı açıklamada, arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve binlerce yardım daveti aldıklarını belirtti.

Padfield, sırf Montgomery County’de en az 500 yardım daveti alındığını aktardı. Az sayıda can kaybına ilişkin raporların olduğunu açıklayan Padfield, lakin devlet yetkililerinin bu raporları çabucak hemen doğrulamadığını kaydetti. Padfield, eyaletin güneydoğu kısmı hariç birçok bölgesinde sel sularının çekildiğini deklare etti.

Pensilvanya Valisi Tom Wolf ise ülkenin yavaş yavaş “iyileşme moduna” geçtiğini ve “önlerinde uzun bir yol olduğunu” aktardı. “Pensilvanya’da birfazlaca insanın canının yandığını biliyorum” tabirlerini kullanan Wolf, eyaletin farklı bölgelerinde tarihi yağışlar yaşandığını ve eyaletin güneydoğu bölümünde en çok hasarın meydana geldiğini deklare etti.

Pensilvanya Ulaşım Departmanı tarafınca yapılan açıklamada, eyalet çapında 376 yolun ulaşıma kapalı olduğu aktarıldı. Kelam konusu yolların 230’dan fazlasının sel niçiniyle, geri kalanın ise devrilen ağaçlar ve elektrik direkleri niçiniyle ulaşıma kapandığı söz edildi.