Salvini: “Ev planı bir af değil. Acele etmeliyiz.”

Muqe

New member
TORON – “Barınma konusunda dış istismara göz yummak için değil, evini alıp satamayan milyonlarca aileye yardım etmek için çalışıyoruz.” Bunu gazetecilere de yineledi. Ligin lideri Matteo Salvini, Torino'daki bir parti toplantısının oturum aralarında. “İtalyan evlerinin çoğunu etkileyen ve belediye ofislerini engelleyen bir sorun olduğunun altını çizdi. Bana göre bunun bir düzenlemeye tabi tutulması gerekiyor: Vatandaş ödüyor, Belediye tahsil ediyor ve piyasa yeniden başlıyor. Bana öyle geliyor ki bu kesinlikle makul bir şey; sismik veya arkeolojik alanlarla ya da sahillerdeki kaçak villalarla ilgili olmadığı açık.

Bölmelerden ve asma katlardan tasarruf etmek için %8'e kadar tolerans. Sismik bölgelerde bile

Yazan: Rosaria Amato, Giuseppe Colombo

06 Nisan 2024

Kararnameye doğru

Altyapı ve Ulaştırma Bakanı bunu reddetti faturalandırmaya devam edebiliriz

Her ne kadar Salvini daha sonra çoğunlukta ortak bir metnin bulunabileceğini ummuş olsa da: “Metin tanımlanır tanımlanmaz, çünkü onu hâlâ oluşturuyor ve geliştiriyoruz.

herkese sunulacak. Herkes için bir kazan-kazan olacağını düşünüyorum. Ama acele etmeliyiz. Onlarca konu ile beşinci toplantımızdayız, mühendislerle, mimarlarla, haritacılarla, noterlerle, kooperatiflerle, işletmelerle, mal sahipleriyle birlikte inşa ediyoruz. Mutluyum çünkü yıllar süren gevezeliklerden sonra bu, milyonlarca aileye yardımcı olacak bir önlem olacak”

Son günlerde bazı Lega kaynakları metnin önümüzdeki Salı günkü toplantı kadar erken bir zamanda gelebileceğini öne sürmüştü. Haste, Başbakan Meloni ve Forza Italia lideri Tajani'nin mesafeli davranmasıyla yalanlandı